Наш опрос

Где вы учитесь?
Всего ответов: 4696

Полезная реклама

Форма входа

Поиск

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог готовых работ

Главная » Предметы » Экономика

Оперативне фінансове планування
02.02.2009, 21:28

У вирішенні питань підвищення ефективності виробництва велика роль належить оперативному управлінню. З іншого боку, ефектив­ність управління виробничими процесами, регулювання розрахунків з робітниками підприємства, покупцями та постачальниками, ланка­ми фінансово-кредитної системи (бюджетом, централізованими поза­бюджетними фондами, установами банків і т. ін.), забезпечення пла­тоспроможності підприємства в значній мірі залежить від організації оперативного фінансового планування.

Оперативне фінансове планування включає складання, насампе­ред, платіжного календаря. Платіжний календар це документ, в якому відображаються поточні надходження грошових коштів підприємства на певний пері­од часу. Призначення платіжного календаря – встановлення розмірів по­точних витрат і обсягів надходження грошових коштів, послідовність та строки виконання всіх розрахунків, на певний відрізок часу під­приємства. Він дає можливість фінансовим службам підприємства забезпечити своєчасне виконання розрахунків і платіжних зобов'я­зань, встановлювати зміни та рівень платоспроможності, а також фі­нансування нормальної господарської діяльності підприємства у від­повідному періоді.

Розраховується платіжний календар на короткі проміжки часу: мі­сяць, п'ятнадцять днів, декаду. Найбільш доцільне складання платіж­ного календаря на місяць з подекадною розбивкою. Складається пла­тіжний календар із двох розділів.

У першому розділі показуються всі види витрат (платежів) під­приємства за плановий період: витрати на виплату заробітної плати і прирівняних до неї платежів; суми податків і платежів, що сплачу­ються до бюджету й позабюджетних фондів; витрати на оплату ра­хунків постачальників за товарно-матеріальні цінності і за поставлені послуги, а також рахунків постачальників за виконані роботи по ка­пітальному будівництву та капітальному ремонту; суми сплачуваної простроченої кредиторської заборгованості; суми кредитів і відсотків, що погашаються по них і інші види платежів.

У другому розділі відображаються залишки грошових коштів на ра­хунках у банках і в касі підприємства, а також очікуваних надходжень грошових коштів із різноманітних джерел: виручка від продажу ос­новних фондів і товарно-матеріальних цінностей; надходження від по­гашення дебіторської заборгованості; надходження з централізованих джерел; надходження у вигляді кредитів банків; інші надходження.

При складанні платіжного календаря використовуються дані облі­ку операцій по рахунках у банках і в касі підприємства, планові дані про строки випуску та продажу продукції, послуг, договори з поста­чальниками на поставки матеріальних ресурсів, відомості про термі­нові й прострочені платежі постачальникам і підрядникам, встанов­лені відповідно до чинного законодавства строки виплати заробітної плати робітникам підприємства, погоджені з податковим органом (встановлені законодавством), строки сплати відповідних податків і платежів до бюджету та позабюджетних фондів, кредитні договори з банками, затверджені розміри видачі, строки погашення кредиту та розмір сплати за нього, дані про стан дебіторської та кредиторсь­кої заборгованості й ін. Форма платіжного календаря наведена в таблиці.

Співвідношення між обома розділами календаря (надходженнями та витратами коштів) повинно бути таким, щоб забезпечити їх рів­ність, або, що краще, перевищення надходжень коштів над їх витра­тами.

Зайві кошти в цьому випадку осядуть на поточному рахунку під­приємства, і це буде означати велику стійкість його фінансового ста­ну та платоспроможність у наступному періоді. Перевищення витрат над надходженнями грошових коштів свідчить про зниження можли­вості підприємства в покритті наступних витрат. У такому випадку підприємство має знаходити резерви збільшення обсягів грошових надходжень за рахунок збільшення кількості реалізації продукції, вживати заходів для прискорення розрахунків за неї, стягнення дебі­торської заборгованості, скорочення відповідних видів витрат або пе­ренесення їх оплати на наступні періоди й ін. ...


Уважаемый посетитель, для того чтобы скачать весь реферат - кликните пожалуйста по рекламе ниже
Категория: Экономика | Добавил: dostup
Просмотров: 892 | Загрузок: 180 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0